Domů Horoskopy Věkový rozdíl ve vztahu. Kdy je v pořádku a kdy nemá románek...

Věkový rozdíl ve vztahu. Kdy je v pořádku a kdy nemá románek šanci vydržet?

-

PARTNERSKÉ VZTAHY
22.09.2021
sdílej
Přestože existují výjimky, které potvrzují opak, řada odborníků shoduje na tom, že věk skutečně není jen číslo.

Odborníci apelují na to, že věkový rozdíl umí být pořádnou překážkou
Odborníci apelují na to, že věkový rozdíl umí být pořádnou překážkou
ZDROJ PROFIMEDIA
I když věkový rozdíl není trendem dnešní společnosti, ale naopak vznikl už poměrně dávno, až nejnovější průzkumy apelují na názory lidí. Je totiž zažité, že čím větší rozdíl se mezi dvojicí nachází, tím více se lidé diví a mnozí zvyknou pár nálepky či dokonce mu zdůraznit, že takový vztah nevydrží. Hoc je to každého osobní věc a všichni jsme individuální, odborníci se shodují na tom, že zrnko pravdy na řečech druhých opravdu je. Podle statistik jsou takové vztahy odsouzeny spíše na zánik než dlouhodobé vztahy.

Důvodů je hned několik. Starší muž, jak to ve většině případů bývá, má totiž od života výrazně jiná očekávání než mladá partnerka. Zde je třeba brát v úvahu základní lidský instinkt a povahovou rys – poznávání a učení se. Zaiaľ co mladý partner má potřebu zkoumat nové věci, objevovat, zkoušet různé přístupy a postoje, ten starší se už ze svých chyb “ poučil “ a taková ctižádost mu chybí. Platí to nejen ve společenském životě, ale i v tom soukromém – a celkovému názoru na věci. Podle psychologů by měli partneři růst u sebe, což je v případě většího věkového rozdílu kámen úrazu.

Přečtěte si: Postelová revoluce: Tři tipy jak vrátit do postele vášeň a užívat si stejně jako na začátku vztahu

Ideální věkový rozdíl
Průzkumy se sice snažili přijít na ideální věkové rozpětí partnerů, ale vzhledem k individuálnost, životní události a v neposlední řadě faktu, že se tato společnost ze dne na den mění, nepřišli s ideálním číslem.

Podle statistik věkových rozdílů partnerů procento pravděpodobnosti rozchodu se však vyšším věkovým rozdílem zvyšuje. Zatímco věkový rozdíl jednoho roku mezi partnery skrývá 3-procentní šanci na rozchod, 5-letý rozdíl má 18-procentní šanci a 10-letý rozdíl dokonce až 39-procentní pravděpodobnost rozchodu. V případě 20-letého rozdílu je pravděpodobnost rozchodu až 95 procent.

Ideální věkový rozdíl by měl podle všeobecného názoru psychologů a odborníků, pokud má tedy vztah v budoucnu vydržet, být na hranici 7 let. Pokud je to více, s vysokou pravděpodobností půjde jen o románek krátkodobého charakteru.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek