Domů Rady a Návody Zjistěte, zda nepotřebujete pořídit nové stěrače na auto

Zjistěte, zda nepotřebujete pořídit nové stěrače na auto

-

U některých částí aut nám ani nedochází, jak moc důležité jsou. A to do doby, než začnou špatně fungovat. Mezi ně samozřejmě patří i stěrače – pomocníci, kteří nám pomáhají v bezpečné jízdě za nepříznivého počasí. Potřebujeme je nejen při dešti, ale také například když sněží, jedeme v prašném prostředí a tak dále. Kdy je tedy potřeba vyměnit stěrače a jaké pro váš vůz vybrat? 

Staré stěrače spolehlivě poznáte

Kdy přijde čas na výměnu stěračů, poznáte jednoduše. Jejich stírací vlastnosti se zhorší – to znamená, že mohou zanechávat šmouhy, kapky, nesetřené pruhy, nebo dokonce po skle poskakují, skřípou a tak dále. Pokud máte ramínkové stěrače, určitě je co nejdříve vyměňte. Mohou se z nich uvolňovat malé kovové částečky, které poškrábou sklo.

Jejich výměna se doporučuje jednou za rok, a to každé jaro. Je ale pravdou, že pokud koupíte kvalitní stěrače, mohou vám vydržet klidně i déle. O to víc, pokud své auto garážujete. Pokud ne, působící mráz, ale i UV záření poškozují nejen stěrače, ale i stírací gumy.

Vyberte ty správné

Ptáte se, zda pořídit značkové či neznačkové stěrače? A jaké jsou mezi nimi rozdíly? Pokud natrefíte na kvalitní neznačkové stěrače, tak v podstatě žádné. Určitě by vás u neznačkových měla zarazit nepřiměřeně nízká cena. Jejich stírací gumičky nebudou tak kvalitní a budete je muset měnit častěji, což se nakonec finančně nevyplatí. Ještě k tomu riskujete, že nekoupíte správnou velikost. 

U značkových stěračů máte jistotu jak ve velikosti, tak i kvalitě. Pokud se o stěrače dobře staráte, nevystavujete je nepříznivým vlivům, mohou vydržet opravdu dlouhou dobu. Určitě před nákupem dbejte i na uchycení stěračů. Se vším vám mohou pomoci na Autodoplňky-obchod.cz, kde najdete veškeré potřebné informace a rozumné ceny.   

Mohlo by Vás zajímat

PR článek