Domů Rady a Návody Kyselina hyaluronová pro pleť i klouby

Kyselina hyaluronová pro pleť i klouby

-

Jaro jsme podle kalendáře sice přivítali, teplota tomu ještě ale úplně neodpovídá. Naše pokožka byla po dobu zimního období často vystavována mrazu, větru a dalším vlivům nepříznivého počasí, které jí na kvalitě více ubraly, než přidaly. S koncem zimy je nutné o pleť pečovat velmi důležité. Je nutné zajistit jí hydrataci a potřebnou výživu.

Nedostatek kolagenu a kyseliny hyaluronové v těle

Pleť vypadá nejlépe, když je hydratovaná. Hydratace dodává pleti pružnost, jas a působí zdravěji. Hydrataci pleti zajišťuje především kolagen a kyselina hyaluronová. Tyto dvě podstatné látky je tělo schopno produkovat samo, má však své limity. Prvním limitem je kvalitní strava, tím druhým je věk. Do přibližně 25 roku života je tělo schopné produkovat, za předpokladu dobré životosprávy, kyselinu hyaluronovou a kolagen samo. Pak produkce ubývá. Tělo je pak nuceno kolagen a kyselinu hyaluronovou přerozdělovat, do pleti se nám jí dostává čím dál méně, pokožka působí dehydrovaná, objevují se první vrásky a kruhy pod očima.

Dále jsou v ohrožení také klouby a pohybový aparát celkově, k jehož správné funkci je taktéž potřebná kyselina hyaluronová a samozřejmě kolagen.

Péče o pleť

Po 25. roku života je vhodné, chcete-li pleť a klouby udržovat v dobré kondici, tělu tyto dvě látky dodávat. Pro pleť existují různá hyaluronová séra, pro klouby zase různé doplňky stravy s obsahem kolagenu. Existují však také doplňky stravy, které tyto dvě látky kombinují do jedné kapsle.

Kyselina hyaluronová 90 kapslí obsahuje kromě zmíněné kyseliny a kolagenu také zinek a biotin, které mají pozitivní vliv na vzhled naší pleti. Jedno balení vystačí na 3 měsíce (užívání 1 kapsle denně). Každý den dodá pleti a pohybovému aparátu aktivní složky, které dopomohou ke krásné hydratované pleti bez vrásek a k pohybu vez bolesti i ve vyšším věku.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek