Domů Rady a Návody 3 důvody, proč nehubnete podle plánu: Toto vám dlouhodobě zabraňuje dosáhnout sexy...

3 důvody, proč nehubnete podle plánu: Toto vám dlouhodobě zabraňuje dosáhnout sexy křivek

-

HUBNUTÍ A DIETY
22.09.2021
sdílej
Pokud se vám nedaří již delší dobu dopracovat k vytoužené figuře, zřejmě jen děláte tři základní chyby, kterých se sice často dopouštíme, ale neuvědomujeme si je. Tušíte o co jde?

3 důvody proč nehubnete podle plánu
3 důvody proč nehubnete podle plánu
ZDROJ PROFIMEDIA

  1. Monotónní trénink
    I přesto, že si jdete každé ráno zaběhat, ručička na vaší váze se nehýbe směrem dolů? Problém může být monotónnost samotného tréninku. Pokud totiž pravidelně cvičíte totéž, tělo si na tento pohyb vytvoří návyk a postupně při něm přestává spalovat.

Čtěte také: Potravinová pyramida na hubnutí: Detailní seznam potravin a doporučené velikosti porcí, abyste nepřibíraly

Takže vlastně stagnuje. Ideální je cviky alespoň každý druhý den obměňovat a střídat (ano týká se to i kardia), abyste se vyhnuli tomu, že sice se hýbete, ale efekt vrámci eliminace hmotnosti nevidíte žádný.

  1. Zadržování vody v těle
    Je jedním z hlavních důvodů, proč máte problém zhubnout. Za zavodněným tělem je v nejčastějších případech nadměrná konzumace sodíku. Proto je důležité podívat se na to, co si dáváte na talíř. Nachází se zejména v jídlech, které jsou bohaté na sůl, čili polotovary a upravované jídla, smažené, v podstatě v celé řadě junk food.

Pokud to i se samotným solením přeháníte, neměli byste se pak divit, že ručička na vaší váze, si dělá co chce a míváte oteklé ruce, nohy, kotníky, či obličej.

Děje se to proto, že naše tělo po přijetí takového jídla zadrží vodu, při snaze zředit velké množství soli. Na pročištění jsou skvělé bylinkové, čaje, aloe vera, jablečný ocet a samozřejmě pohyb.

Zařaďte do jídelníčku přírodní diuretika

okurka
celer
chřest
brusinky
žlutý meloun
banány
meruňky
papája

  1. Nízký energetický příjem
    Ano, i příliš nízký energetický příjem, může hubnutí brzdit. Pokud totiž tělo trápíte nedostatkem jídla, bude nejdříve reagovat zpomalením metabolismu. Takže dosahujete přesně opačný efekt toho, co jste chtěli.

Nepřehlédněte: Čtyři potraviny, které vymažte z jídelníčku, pokud nechcete vypouklé břicho: Následně si změřte obvod pasu

Naopak, pravidelný přísun vhodné energie zajistí stálou hladinu krevního cukru a vás pak ani nebudou propadat chutě na sladké.

Doporučené hodnoty kalorického příjmu denně

9-13 let: 1800 kcal (muž), 1600 kcal (žena)
14-18 let: 2200 kcal (muž), 1800 kcal (žena
19-30 let: 2400 kcal (muž, 2000 kcal (žena)
31-50 let: 2200 kcal (muž), 1800 kcal (žena)
51 a více: 2000 kcal (muž), 1600 kcal (žena)

Mohlo by Vás zajímat

PR článek