Domů Dívka Strie jako nežádoucí doplněk na naší pokožce: Zbavte se jich pomocí kombinace...

Strie jako nežádoucí doplněk na naší pokožce: Zbavte se jich pomocí kombinace procedur, která přináší skutečné výsledky

-

Téměř každá žena si na svém těle najde bílé jizvy ještě z dob puberty, které značí náhlý vývoj těle. Nežádoucí doplněk se objevuje však zejména po těhotenství, obzvláště na bříšku. Co se s ním dá dělat?

Dá se skutečně nechtěnému jizev na pokožce zbavit?
Dá se skutečně nechtěnému jizev na pokožce zbavit?
ZDROJ PROFIMEDIA
K dnešnímu dni existuje na trhu stovky krémů, které slibují okamžitý výsledek v boji se striemi. Faktem však je, že podle dertmatológov dokáží dosáhnout jen skutečně minimální efekt, který si často ani po pravidelném užívání samy nevšimneme. Kombinace různých účinných látek dokáží z povrchu pokožky působit totiž jen v době, pokud je rána, v tomto případě jizva z natažení kůže, čerstvá.

„Strie jsou typů jizvy, která se objevuje pokud se pokožka příliš roztáhne nebo naopak stáhne. Tyto prudké změny ničí strukturu kůže, její kolagen a elastin, což vede k strií během toho, jak se naše pokožka hojí, “ prozrazuje uznávaná dermatoložka Samantha Ellis, která působí na jedné z nejprestižnější univerzit světa v Kalifornie. Podle jejích slov se právě tento proces hojení dá podpořit různými přípravky, které jsou na trhu. V momentě, kdy jizva vybledne, je však jedinou možností pro ženu návštěva odbornice, která se o strie postará prostřednictvím speciálně určených procedur.

Přečtěte si: Tři zlozvyky, kvůli kterým se nám objevují vrásky již v mladém věku. Zbavte se jich, dokud není pozdě

Zapomeňte na reklamní triky
Jakýkoliv typ jizvy se z naší pokožky nedá odstranit, ale díky pokroku medicíny ví téměř úplně zaniknout ve struktuře naší kůži. Na to, aby se strie co nejvíce přiblížili barvě pokožky a okolí si je nezaznamenalo, je třeba absolvovat kombinaci procedur.

„Zahrnuje to zpočátku laser, později chemické peelingy, v případě i ultrazvuky a radiofrekvenci, “ popisuje ze svých zkušeností dermatoložka, která se ve svém výzkumu snažila přijít i na to, zda se dá nehezkým jizvám na těle předejít. Odpověď zřejmě zaskočí každou ženu – není to možné. Navzdory zdravé stravě a životnímu stylu totiž existuje zejména při těhotenství riziko, že se jizvičky na pokožce objeví.

Právě kombinace zmíněných procedur však v kombinaci s vitaminem A, který na naší pokožce představuje retinol a s vitamínem C, který pomáhá při boostovaní kolagenu v našem těle, dokáže zázraky. I v tomto případě však platí, že je třeba konzultovat vše s odborníkem, protože si umíme bariéru kůže experimentováním s aktivními látkami a speciálními séry na tělo zničit.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek