Domů Blog

Buď H2O pozitiv s Hydro Flask

0

V čem nosili lidé vodu na túry v roce 2009? Asi nejdříve v láhvi, ve které ji koupili, protože pokud mě paměť neklame, mnoho jiných možností nebylo. Stejný pocit měl i Travis Rosbach z Oregonu, který – jako každý správný Američan – toužil po láhvi, ve které by mu studený drink zůstal studený po celý den, a to i na výletě během horkého léta. A ještě chtěl, aby ta láhev vydržela tolik, co národní hrdina Superman, a to celé s příznačným americkým úsměvem.

Z této ideje vznikla značka Hydro Flask, která vyrábí láhve na nápoje a nádoby na jídlo. Jejich odolné materiály, kvalitní zpracování, minimalistický design a hvězdný marketing udělal z Hydro Flask značku, na kterou nedají dopustit miliony fanoušků po celém světě. Hydro Flask nosí lidé do hor, na pláž, na cestování, do kanceláře nebo do fitka. Pokud jste o ní přeci jen ještě neslyšeli, nechť se líbí, seznamte se.

Hydro Flask není úplně to samé jako klasická termoska, spíše se jedná o praktickou láhev na nápoje, která využívá stejný princip dvoustěnné vakuové izolace. Hydro Flask je láhev vyrobená z prvotřídní nerezové oceli technologií TempShield™, která nejen udržuje teplotu nápoje, ale zabraňuje kondenzaci a přenosu tepla na vnější stranu láhve.

Výrobce deklaruje, že nápoj vydrží studený až 24 hodin a horký 12 hodin. To je docela vážný příslib, ale podle všeho se zdá, že Hydro Flask není jen stylový hype, ale opravdu kvalitní a spolehlivý produkt. Od relevantních portálů, které se zaměřují na testování outdoorové výbavy, přes cestovatelské a sportovní blogy až po uživatelské recenze na Amazonu. Všude najdete pozitivní až nadšené popisy toho, co všechno Hydro Flask zvládne. Například testeři z backpackers.com vybrali Hydro Flask Standard Mouth jako nejlepší láhev na denní a městskou turistiku.

Vysoká hodnocení si Hydro Flask vysloužil nejen svou skvělou termoizolací. Neméně důležité faktory při rozhodování jsou design, jednoduchá manipulace, odolnost a rozměry. Co se týče designu, je tak jednoduchý, že se nedá s ničím splést; prášková barva zároveň vytváří neklouzavý povrch. Nejoblíbenějším modelem je klasická láhev s objemem 24 oz, což je cca 620 ml, která je nadesignovaná tak, aby se vešla do boční kapsy batohu nebo do držáku na lahve v autě. Kromě ní si můžeš vybrat láhev se širokým hrdlem, growler na pivo a bublinkové nápoje nebo dětské varianty s brčkem na víčku. Plasty, z nichž se vyrábějí Hydro Flask víčka, jsou zdravotně nezávadné a neobsahují žádné ftaláty ani bisfenol A.

Výhoda Hydro Flask proti termosce je jednak to, že má jen jedno víčko, takže se s ní snáze zachází, a také fakt, že Hydro Flask můžeš bez obav strčit do myčky na nádobí. Jediný problém může být vybrat si barvu, protože je jich nespočet. Podívej se na tento veselý zázrak zde.

Kam vyrazit na dovolenou autem

0

Někdo na dovolenou radši vyrazí letadlem, pro jiného je lepší jet autem. Kromě velkého zážitku a dobrodružství tato forma dovolené přináší velký komfort a flexibilitu. Kam vyrazit na dovolenou autem?

Dobrému výletu se nic nevyrovná. Naplnit auto věcmi, nahrát hudbu nebo podcasty a vyrazit na cestu. Zastavit kdekoli má člověk náladu a pocítit nepřekonatelnou svobodu. To je cestování autem. Kam se vydat? 

Chorvatsko a Itálie tradičně zaujímají mezi Čechy první místa v žebříčku, kam vyrazit po Evropě na dovolenou autem. Avšak je mnoho dalších neokoukaných destinací, do kterých lze autem vyrazit. I když to možná není tak jednoduché, rozhodně to za to stojí.

Chorvatsko

Chorvatsko je samozřejmě nutné zmínit. U českých cestovatelů dlouholetou jedničkou ve volbě letní dovolené. Je také tradiční zemí, kam se dá vyrazit autem po vlastní ose. Do severních chorvatských letovisek na Istrii lze dojet už za 9 hodin. 

Kdo vyhledává spíš poznávací nebo dobrodružnější dovolenou, může autem vyrazit po chorvatském pobřeží až na jih do Dubrovníku. Krásná Makarska, Bol a jeho pláž zařazená mezi nejkrásnější pláže v Evropě, nádherné město Split, Trogir a Šibenik určitě stojí za vidění. 

Toskánsko

Toskánsko je bezpochyby jedním z nejkrásnějších regionů Itálie, který každoročně přitahuje cestovatele z celého světa. Cestu do Itálie autem lze začít v Pise se slavnou Šikmou věží, pokračovat do Luccy, San Gimignana a Florencie. Strávit den v Sieně, a pak se vydat na průzkum Bagnoregia, jednoho z nejlepších skrytých klenotů v Evropě.

A v Toskánsku si lze užít i moře. Mnoho možností k odpočinku nabízejí oblasti Piombino, Grosseto,Livorno i ostrov Elba. 

Cestu do Itálie autem lze samozřejmě naplánovat i do známých Benátek, kolem jezera Como nebo Garda či oblasti  Cinque Terre. Milovníci hor pojedou do Dolomit. Vyrazit do Itálie autem lze na mnoho míst. 

Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina nepatří k nejoblíbenějším destinacím na letní dovolenou. Je málo objevená, nepříliš se o ní ví a nemá přístup k moři. Respektive její pobřeží měří pouhých 20 km. 

Navzdory obrovské popularitě sousedního Chorvatska je Bosna a Hercegovina destinací, která zůstává mimo vyšlapané cesty, což potěší každého dobrodruha.

Nabízí mnoho krás, kvůli kterým stojí za to se sem vydat. Autem lze vyrazit do vnitrozemí, objevovat krásy dechberoucích vodopádů v národním parku Una, vodopádu Pliva, navštívit Mostar a ikonický starý most přes řeku Neretvu, nebo hlavní město Sarajevo.

Albánie

Málokdo to možná ví, avšak Albánie je jedním z nejméně nebezpečných míst v Evropě. V poslední době se stává vyhledávanou turistickou destinací. V porovnání se sousedními zeměmi je cestovní ruch v Albánii cenově velmi dostupný. Lze tu strávit nezapomenutelný týden cestováním, aniž by člověk přišel na mizinu. 

Kdo hledá levnou dovolenou na pláži v Evropě, prázdné bílé pláže a křišťálově čistou tyrkysovou vodou, neměl by nad dovolenou v Albánii u moře dál váhat. 

Albánie toho však nabízí mnohem víc. Dostupné kvalitní restaurace, vynikající místní pokrmy, hory, historická města a především přátelské lidi. 

Řecko

Cesta autem do Řecka je dlouhá, a proto není pro každého. Většina Čechů raději do Řecka doletí. Nicméně vášniví motoristé či dobrodruzi určitě rádi vyjedou do Řecka autem. Auto velmi ocení zejména ti, kteří nechtějí zůstat na jednom místě, plánují si výlety po památkách a zajímavých místech.

Řecko zahrnuje pevninu a mnoho ostrovů. Řecká pevnina se stává stále oblíbenější turistickou destinací a nabízí návštěvníkům řadu možných tras. Trajektem lze vyrazit i na některý z nádherných řeckých ostrovů, avšak je potřeba počítat se zvýšenými náklady na dopravu.

Portugalsko

Ano, Portugalsko není z Čech zrovna nejblíž. Avšak pokud má někdo delší dovolenou, neměl by váhat do něj vyrazit. Portugalsko je totiž jednou z nejkrásnějších destinací v Evropě. 

Kdo by se 2 500 km dlouhé cesty přece jen zalekl, může si koupit letenku a půjčit si auto na letišti v Portu. Odtud lze vyrazit do malé vesnice Pinhao v údolí Douro, které je zapsané na seznamu UNESCO. Plavba po řece s ochutnávkou vína a obědem je nezapomenutelná. 

Na portugalském pobřeží si lze užívat divokých vln, navštívit starobylé hrady, univerzitní města nebo vnitrozemské vesnice s úzkými uličkami. Při západu slunce si dát ochutnávku vína nebo si udělat piknik na skále v Algarve. Portugalsko má rozhodně co nabídnout.

Zjistěte, zda nepotřebujete pořídit nové stěrače na auto

0

U některých částí aut nám ani nedochází, jak moc důležité jsou. A to do doby, než začnou špatně fungovat. Mezi ně samozřejmě patří i stěrače – pomocníci, kteří nám pomáhají v bezpečné jízdě za nepříznivého počasí. Potřebujeme je nejen při dešti, ale také například když sněží, jedeme v prašném prostředí a tak dále. Kdy je tedy potřeba vyměnit stěrače a jaké pro váš vůz vybrat? 

Staré stěrače spolehlivě poznáte

Kdy přijde čas na výměnu stěračů, poznáte jednoduše. Jejich stírací vlastnosti se zhorší – to znamená, že mohou zanechávat šmouhy, kapky, nesetřené pruhy, nebo dokonce po skle poskakují, skřípou a tak dále. Pokud máte ramínkové stěrače, určitě je co nejdříve vyměňte. Mohou se z nich uvolňovat malé kovové částečky, které poškrábou sklo.

Jejich výměna se doporučuje jednou za rok, a to každé jaro. Je ale pravdou, že pokud koupíte kvalitní stěrače, mohou vám vydržet klidně i déle. O to víc, pokud své auto garážujete. Pokud ne, působící mráz, ale i UV záření poškozují nejen stěrače, ale i stírací gumy.

Vyberte ty správné

Ptáte se, zda pořídit značkové či neznačkové stěrače? A jaké jsou mezi nimi rozdíly? Pokud natrefíte na kvalitní neznačkové stěrače, tak v podstatě žádné. Určitě by vás u neznačkových měla zarazit nepřiměřeně nízká cena. Jejich stírací gumičky nebudou tak kvalitní a budete je muset měnit častěji, což se nakonec finančně nevyplatí. Ještě k tomu riskujete, že nekoupíte správnou velikost. 

U značkových stěračů máte jistotu jak ve velikosti, tak i kvalitě. Pokud se o stěrače dobře staráte, nevystavujete je nepříznivým vlivům, mohou vydržet opravdu dlouhou dobu. Určitě před nákupem dbejte i na uchycení stěračů. Se vším vám mohou pomoci na Autodoplňky-obchod.cz, kde najdete veškeré potřebné informace a rozumné ceny.   

Podle čeho vybírat rychlou půjčku

0

V dnešní době získat úvěr nebo půjčku není nic těžkého. Nespočet různých bankovních i nebankovních společností nabízí ohromné množství produktů. Avšak najít ten správný nemusí být nic snadného. Pokud se vám ale podaří zjistit si, která půjčka pro vás bude ta nejlepší, pak už záleží jen na pár věcech. Ty však nejsou o nic méně podstatné než samotná půjčka. Zde vám dáme pár rad, jak postupovat pro získání té nejlepší nabídky.

Opatrnosti opravdu není nikdy dost

Jakýkoliv typ půjčky je závazek minimálně na několik měsíců, ne-li i let. Jedná se o nakládání s penězi, což byste nikdy neměli podceňovat. Při výběru vhodného poskytovatele nikdy nespěchejte. Najděte si na to dostatek času a postupujte s rozmyslem.

Není společnost jako společnost

Jakmile máte pádný důvod k půjčce, pak si stačí najít přesně takový produkt, který bude odpovídat všem vašim požadavkům. Na trhu ale podobnou půjčku může poskytovat hned několik různých institucí. Jak pak poznat, která je ta nejlepší?

Před zapůjčením si vždy zkontrolujte důvěryhodnost dané společnosti a kvalitu jejích nabídek. Skvělé vám v tomto může posloužit internetový srovnávač. Jednotlivé nabídky vám rychle a přehledně seřadí. Srovnávače také obvykle nezahrnují naprosto nevhodné nabídky, protože nikdo nestojí o možnosti, kterou jsou až na těch posledních, nejhorších příčkách, nesrovnatelné s ostatními.

Také je dobré podívat se na historii a velikost společnosti. Pokud již organizace, ve které si chcete půjčit, existuje několik let a má velký počet zákazníků, pak rapidně klesá pravděpodobnost uzavření nevýhodné smlouvy. Každá fungující instituce se totiž vždy předem ujistí, že svým zákazníkům dává takovou nabídku, kterou dokáží splatit.

Neberte první půjčku, na kterou narazíte

Mnoho nabídek se může tvářit na první pohled velice atraktivně. Buďte ale obezřetní a vše si řádně prostudujte. Nikdy nevíte, co se skrývá za reklamním sdělením. Některé společnosti využívají možnost nabízet různé výhody a úlevy. Nikdy se ale nezapomeňte přesvědčit, že jsou opravdu tak výhodné, jak hlásají. Najdou se tací, kteří pod rouškou slevy nabízejí velice nevýhodou nabídku. Ta se po daném zlevnění pouze dostane na běžnou cenu.

Vše řešte s rozmyslem

Na internetu sice i dnes můžeme narazit na podvodníky, ale rychlá půjčka je velice oblíbená a poskytuje ji mnoho různých institucí. Pokud nic nepodceníte a řádně se připravíte, pak pro vás tato půjčka může být dobrou novou zkušeností. Stačí se jen ujistit, že nebude mít žádné problémy se splátkami.

V kempu bez plecháčku ani ránu

0

Vyrážíte kempovat? Nezapomeňte sbalit všechno potřebné. Možná s sebou berete samé zbytečnosti, ale když zapomenete třeba na baterku, v noci si neposvítíte. A co teprve plecháček na kávu nebo čaj. Připravili jsme pro vás seznam věcí, které byste určitě neměli zapomenout, když jedete kempovat.

Stan

To nejdůležitější a přeci jen se může stát, že na to samou nedočkavostí zapomenete. Samotný stan nestačí. Nenechte doma kolíky a další nezbytnosti, bez kterých stan nepostavíte. Pokud spíte v autě, tato starost vám odpadá. Nicméně kempování ve stanu má své kouzlo.

Plecháček

K čemu vám bude zrovna hrnek plecháček? Můžete si do něj nalít jakékoliv pití. Pokud si chcete uvařit vodu, plecháček bez problémů postavíte na plynový vařič a vodu uvaříte přímo v něm. Pokud vyrážíte na festival, vlastní stylový plecháček je nezbytností. Pořiďte si plecháček s potiskem, který každého zaujme. Navíc je super praktický, protože se vám nerozbije.

Baterka

Ať už spíte v autě nebo ve stanu, svítilna se vám bude hodit. Můžete si vystačit s tou na mobilu, ale jako správní kempaři si sežeňte klasickou baterku. Telefon se vám může vybít a v noci neuvidíte ani na krok.

Spacák

Podobně jako stan, i spacák je jedna z důležitých věcí, na kterou nechcete zapomenout. Zajistí vám pohodlí a příjemnou teplotu, i když je venku zima. Jediná nevýhoda je balení spacáku, to dá zabrat. Na internetu ale dnes najdete i spacáky, které jsou odlehčené a jejich sbalení vám zabere jen pár minut.

Zapalovač

Pokud si budete chtít udělat oheň a opéct si něco dobrého, mějte s sebou zapalovač nebo zápalky. Oheň se dá určitě rozdělat různými způsoby, zápalky jsou ale spolehlivější a pohodlnější.

Pytel na odpadky

Vzít s sebou pytel by vás možná nenapadlo, ale pokud už jste párkrát kempovali, určitě víte, že je to velmi praktické. Během pobytu možná vyprodukujete nějaký nepořádek, který v přírodě rozhodně nemůžete nechat. Mějte s sebou pytel a odpadky po sobě vždy ukliďte.

Lékárnička

Nikdy nevíte, co se může stát, a je lepší být připraven, než překvapen. Co by nemělo v lékárničce chybět? Rozhodně náplasti, obvaz a obinadlo, hodit se vám můžou i nůžky a pinzeta. Prášky na alergii, pokud nějaké máte, dezinfekce a prášky na bolest. To je základ, který se vejde i do malé taštičky.

Kempování zdar

Zdá se, že máte vše, co by vám mohlo chybět. Teď už jen vyrazit a zažít dobrodružství v přírodě. Užijte si svůj zasloužený odpočinek.

Zdravé sladké mlsání – jak si pochutnat a nepřibrat kila navíc

0

Štíhlá postava je často vykoupená hodinami sportu a hlídáním jídelníčku. Zákusky, čokoládové dorty a zmrzlinové poháry ideální figuře zrovna neprospívají. Existuje však řada možností, jak uspokojit chuť na sladké a zároveň udělat něco pro zdraví.

Pokud jde o zdravé stravování, většina lidí si klade otázku, kam patří sladkosti. Zejména pokud mají nadváhu nebo drží dietu. Dezerty, brambůrky, nezdravé jídlo a většina sladkostí jsou obvykle první, které jdou při snižování kalorií stranou.

Sladkosti přitom mohou být součástí vyváženého jídelníčku, jen je třeba dát pozor na velikost porcí a vybírat zdravější pochoutky. Zde je několik zlatých pravidel, jak mlsat a nepřibrat. Další tipy pro zdraví naleznete na https://www.human.cz/.

Zásobte se zdravými variantami 

Kupujte pamlsky nebo dezerty, které mají 100 až 200 kalorií a obsahují některé výživové hodnoty. Čtěte etikety s nutričními hodnotami a dbejte na obsah živin, jako je například vláknina či vápník.

Vybírejte sladkosti z hořké čokolády, ořechů nebo sušeného ovoce a dávejte přednost nízkotučným potravinám. 

Můžete si připravit i takovou bombu jako je dort Red velvet, recept by však měl místo tučného sýra obsahovat riccotu. Stačí srovnat kalorickou hodnotu riccoty a mascarpone a hned víte, po čem sáhnout. 

Dezert si dejte přírodní

Spolehněte se na matku přírodu a jako základ dezertů použijte ovoce. Podávejte je nakrájené na kousky s mléčnou polevou, nebo použijte jako přílohu k lehkému pudinku nebo zmrzlině.

Omezte rozmanitost sladkostí

Pestrost je možná kořením života, pokud však jde o kontrolu kalorií, méně je rozhodně více. Čím větší je rozmanitost potravin, tím více jich chcete sníst.

Děti i dospělí tíhnou k pamlskům, takže omezte, co si nosíte domů, abyste omezili pokušení. Stačí jeden druh sušenky, bonbonu, chipsů nebo zmrzliny.

Vyrobte si vlastní balíčky s pamlsky

Ušetříte peníze a usnadníte všem dodržování zdravých limitů tím, že si vyrobíte vlastní balíčky s pochoutkami. 

Kupte si sáček bonbonů, sušenky či čokoládu ekonomické velikosti a pak je rozdělte po malých porcí do jednotlivých sáčků.

Upravte své recepty

Chcete-li zdravě upravit své oblíbené sušenky nebo koláče, nahraďte polovinu tuku jablečným pyré nebo řepkovým olejem. 

 Ovoce umožní zvětšit velikost porce i nutriční hodnotu dezertů.

Použijte celozrnnou mouku. Přidejte výživné doplňky, jako je sušené ovoce a ořechy. Když si pochoutky připravíte sami, můžete omezit tuk, kalorie a cukr tak, aby byly zdravější.

Držte nejkaloričtější pochoutky mimo dům

Některé pochoutky jsou vyloženě dráždivé a je příliš těžké je kontrolovat. Nenechávejte doma žádné pochoutky, kterým je těžké odolat. 

Pro takové dobroty vyražte jednou za čas ven nebo je noste domů jen při zvláštních příležitostech.

Zmrazte své oblíbené pochoutky

Jednoduché potraviny lze v mrazáku proměnit v lahodné dezerty. Zamrazte nádobu se šlehaným jogurtem, ovocem nebo 100 % ovocnou šťávou v papírových kelímcích a získejte tak osvěžující letní pochoutky.

Nezapomeňte na pitný režim, zkuste například recepty na jednoduché letní drinky.

Kyselina hyaluronová pro pleť i klouby

0

Jaro jsme podle kalendáře sice přivítali, teplota tomu ještě ale úplně neodpovídá. Naše pokožka byla po dobu zimního období často vystavována mrazu, větru a dalším vlivům nepříznivého počasí, které jí na kvalitě více ubraly, než přidaly. S koncem zimy je nutné o pleť pečovat velmi důležité. Je nutné zajistit jí hydrataci a potřebnou výživu.

Nedostatek kolagenu a kyseliny hyaluronové v těle

Pleť vypadá nejlépe, když je hydratovaná. Hydratace dodává pleti pružnost, jas a působí zdravěji. Hydrataci pleti zajišťuje především kolagen a kyselina hyaluronová. Tyto dvě podstatné látky je tělo schopno produkovat samo, má však své limity. Prvním limitem je kvalitní strava, tím druhým je věk. Do přibližně 25 roku života je tělo schopné produkovat, za předpokladu dobré životosprávy, kyselinu hyaluronovou a kolagen samo. Pak produkce ubývá. Tělo je pak nuceno kolagen a kyselinu hyaluronovou přerozdělovat, do pleti se nám jí dostává čím dál méně, pokožka působí dehydrovaná, objevují se první vrásky a kruhy pod očima.

Dále jsou v ohrožení také klouby a pohybový aparát celkově, k jehož správné funkci je taktéž potřebná kyselina hyaluronová a samozřejmě kolagen.

Péče o pleť

Po 25. roku života je vhodné, chcete-li pleť a klouby udržovat v dobré kondici, tělu tyto dvě látky dodávat. Pro pleť existují různá hyaluronová séra, pro klouby zase různé doplňky stravy s obsahem kolagenu. Existují však také doplňky stravy, které tyto dvě látky kombinují do jedné kapsle.

Kyselina hyaluronová 90 kapslí obsahuje kromě zmíněné kyseliny a kolagenu také zinek a biotin, které mají pozitivní vliv na vzhled naší pleti. Jedno balení vystačí na 3 měsíce (užívání 1 kapsle denně). Každý den dodá pleti a pohybovému aparátu aktivní složky, které dopomohou ke krásné hydratované pleti bez vrásek a k pohybu vez bolesti i ve vyšším věku.

Syndrom dráždivého tračníku jako ženská populační nemoc?

0

Z celkového počtu populace trpící obtížemi provázející syndrom dráždivého tračníku, jsou to právě ženy, které jsou IBS zasaženy nejčastěji – příznaky trpí až 30% z nich. Jaká je příčina tak neslavné nadvlády ženského pokolení u této střevní poruchy? Čemu dámy při IBS čelí?

Společnost klade na ženy určitá očekávání – mají být něžné, krásně vonět a vypadat. Podvědomě si pak ale samotné dámy nastaví vůči svému tělu a jeho běžným funkcím nezdravé zábrany. Trápí-li ženu např. nadýmání a větry, bude je zadržovat jak nejdéle to bude možné a dokud nebude úplně sama. Představa, že by se nepodařilo větry udržet, je pro většinu žen vrcholem trapné situace. A to ani nemluvíme o nenadálém průjmu a potřebě rychle utéct.

Je jasné, že ve společnosti více lidí nebo třeba na pracovní poradě není u nikoho úplně vhodné, aby si jen tak ulevil. Věděli jste ale, že pro ženy je stud provázející potíže se střevy tak zásadní, že z každých deseti v průměru dvě ženy odmítnout mít s partnerem sex jen kvůli obavě z nečekané flatulence? Podle průzkumu anglického serveru Healthista, který proběhl v roce 2019, se z více jak patnácti set dotazovaných žen, 41% z nich přiznalo, že již léta trpí příznaky IBS, ale nikdy nebyly oficiálně diagnostikovány, neboť se styděly s lékařem o svých opakujících se střevních problémech hovořit. 7% žen trvá rok než jsou schopny o takových obtížích mluvit dokonce i jen se svým partnerem.

Důvod, proč IBS postihuje nejčastěji ženy, není zcela objasněn. Na vině je však dost možná fakt, že jejich těla procházejí přirozeně většími hormonálními výkyvy – většina pacientek skutečně potvrdila, že v období menstruace jsou jejich obtíže nejhorší. Vaše prostředí, emoční stav a dlouhodobý stres, kdy plníte několik rolí najednou mohou také ovlivnit citlivost vašich nervů, zvláště v oblasti zažívací trubice, což má následně významný dopad na fungování střev. Pacientka se tak dostává do začarovaného kruhu stres-střevní obtíže-stud-odcizení-stres. V konkrétních číslech to pak vypadá následovně:

  • 22% trpí úzkostmi a depresí kvůli opakujícím se problémům se střevy
  • 23% žen si koupí o číslo větší oblečení jen aby se jim podařilo schovat nafouknuté břicho
  • 20% žen se nešlo bavit ven s přáteli proto, že se cítili příliš nadmutě nebo se obávali nenadálého průjmu

Mnoho dam totiž trpí představou, že jim není pomoci, že na řešení jejich symptomů nic nezabere a tak jen léta tiše trpí. Nezoufejte si však! Je hned několik způsobů jak s příznaky IBS zatočit.

  1. Starejte se správně o vaše střeva – vyhněte se přemíře alkoholu a kávy. Občas si zacvičte a z jídelníčku vypusťte hotová jídla a perlivé limonády. Pomozte vašemu střevu odstranit toxiny. Zvláště trápí-li vás průjmy, využíjte adsorbčních účinků zdravotního prostředku Enterosgel, který přesně takové vlastnosti má. Navíc je k vašemu zažívání šetrný, lze jej užívat např. i v těhotenství, dále neobsahuje žádná aditiva a je založen na přírodní bázi.

Díky praktickému balení v sáčcích si jej navíc budete moci vzít diskrétně kamkoliv s sebou. Tento český produkt je běžně dostupný v lékárnách.

  • Vystupte z tichého davu – mluvte se svým lékařem. Ten dokáže pomocí testu např. určit, zda nejste na nějakou potravinu alergičtí a díky důkladné přímé anamnéze pak i vyloučit ostatní nemoci a poruchy zažívacího traktu. Při potvrzení IBS se může následně opravdu soustředit na řešení spojených symptomů a nejvhodnější kúru.
  • Vyzkoušejte hypnoterapii – v roce 2003 potvrdili lékaři z Manchesteru, že tento druh terapie má zlepšující účinky na kvalitu života pacientů s IBS, jejich symptomy i snížení stavů úzkosti u více jak 70% z nich

Tvářička jako vyměněná

0

Někdo na zázraky nevěří, ale přesto se dějí. A skutečně nejvíce jich vidí mnoho různých specialistů, kteří se soustředí na lidskou tvář. V současné době lze totiž velmi rychle a především efektivně proměnit celkový obličej, že v podstatě jedinec omládne o několik let.

To by se líbilo každému

Nebudeme si hrát na nějaké hrdiny, že jsme sami se sebou spokojení. Samozřejmě, že by každý chtěl něco vylepšit, změnit nebo odstranit, zvláště když mu život již připsat několik životních zkušeností a věk pokročil do vyšších hranic. Jenomže ne každý chce s tím něco udělat. Překážkou může být nedůvěra, strach, že se to nepovede nebo dokonce obavy, že to nebude k ničemu a jedná se o zbytečně vyhozené peníze.

Nicméně je třeba se na chvíli zastavit, protože skutečně žijeme v době, kde se dějí zázraky a to za pomoci šetrné moderní technologie. A kdo se rozhodne vylepšit nějaký ten nedostatek na své tvářičce, poté by se měl rozhodně svěřit do rukou odborných specialistů. V současné době snad největší nabídku poskytuje klinika estetické medicíny Praha a rozhodně s výslednou prací budete spokojeni. Výsledné efekty jsou prakticky ihned viditelné, ale rovněž vytvořené přesně na míru, tudíž individuálně zaměřené na jednotlivou problematiku.

Vrásčitý a unavený obličej

Je pravdou, že tady se uchovávají snad všechny starosti, tedy spíše pořádné vrásky a když se k tomu přidá věk a nedostatečná pružnost pokožky, tak již není divu, že obličej bude vypadat starý a unavený, kdy bohužel ani ta nejlepší kosmetika neumí dělat zázrak a vše dokonale zamaskovat. Ideální je v tomto případě se objednat na niťový lifting, který lze aplikovat jak přímo na obličeji, tak na krku a přirozeně dekoltu. Bylo by smutné mít krásný a mladší obličej a k němu mít přiléhající vrásčitý krk. Zákrok je bezbolestný a především s výsledným okamžitým efektem.

Je důležité ale nezapomenout ani na rty, které ztratily svůj šmrnc, což ale není divu, vždyť věk si nebude vybírat, co zanechá krásnější nebo dokonce mladší. Kyselina hyaluronová rty pěkně vytvaruje, ale zase jen do té míry, aby to zanechalo správné obličejové rysy a vše hrálo dokonalou souhru. Také není problém se zaměřit na oční víčka, která se dají upravit opět velmi bezbolestným a rychlým způsobem. Prozatím je plastika očních víček velmi rozšířenou a nejvíce žádanou. Všechny tyto kosmetické úpravy udělají skutečný zázrak, budete totiž o několik let opravdu mladší.

Káva v těhotenství a při kojení

0

Bez kávy černé jako noc si neumíte představit ráno ani den, ale nejste si jistá, jak půjde vaše vášeň dohromady s těhotenstvím a následným kojením? Nemusíte se bát, kofeinu se vzdávat nemusíte, je ale třeba zohlednit určitá specifika.

Co s námi dělá káva

Ať už patří mezi vaše oblíbence rozpustná, klasická nebo zelená káva, pravděpodobně ji nepijete jen pro její specifickou chuť, ale zejména kvůli povzbuzujícím účinkům, které má na váš organismus. A že je v těhotenství a období kojení třeba opravdu notná dávka povzbuzení a kofeinového nakopnutí!

Kofein stimuluje mozek, zlepšuje náladu, uklidňuje, zvyšuje výkonnost a zmírňuje únavu, což jsou účinky, které se s dětmi, ať už jsou v břiše, nebo na světě, vždycky hodí. Není proto divu, že se vám představa dlouhodobé kávové abstinence příliš nezamlouvá. Naštěstí jsou mýty o nevhodnosti pití kávy v těhotenství a během kojení už dávno vyvrácené a svého oblíbeného nápoje se vzdávat nemusíte, jen je třeba zvážit množství a váš fyzický stav.

Klíč je v množství

Obvyklé uváděné maximální bezpečné množství kofeinu za den činí podle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin 400 mg, to je přibližně 5 až 6 šálků espressa. V těhotenství i při kojení se doporučuje omezit konzumaci kávy na 2 šálky denně, pokud netrpíte obtížemi, jako je vysoký tlak nebo refux. Někteří lékaři nedoporučují pití kávy ani pacientům s psychickými obtížemi, například s depresí nebo úzkostmi. Jestliže žádným ze zmíněných neduhů netrpíte a naopak vás trápí nízký krevní tlak nebo nadměrná únava, je pro vás káva jako stvořená.

Doposud nebyly prokázány žádné účinky pití kávy na plod, a to včetně často diskutované hyperaktivity. Existuje však souvislost mezi nadměrným pitím kávy v těhotenství a nízkou porodní váhou dítěte. V případě dvou káv denně ale nehrozí žádné nebezpeční dítěti ani vám.

Značná část kojících maminek se bojí pít kávu s tím, že jejich děti budou poté špatně spát. Ani tento mýtus se nezakládá na pravdě. Do mateřského mléka se dostane jen stopové množství kofeinu. Nejvyšší koncentrace dosahuje přibližně hodinu až dvě po vypití, dejte si tedy kávu těsně před kojením nebo po něm, do dalšího kojení veškerý kofein vyprchá.

Nenašla jste ještě svoji značku kávy? Vyzkoušejte třeba zelenou kávu Mountain gorilla coffee. Nepražená kávová zrna mají vyšší obsah prospěšných látek, které pomáhají štěpit cukry a zrychlují spalování, kromě toho působí jako prevence žlučových kamenů.

Zakoupením této kávy se můžete rychleji zbavit přebytečných kil, která s sebou těhotenství a měsíce po porodu přináší, navíc podpoříte organizaci Gorilla Doctors, která se jako jediná na světě zabývá ochranou goril horských a Grauerových.

Nejnovější články