Domů Blog

Spokojená v zaměstnání? Máme pro vás tip

0

Vytvořit prostředí, ve kterém lidé rádi pracují, je náročné. No v Kauflandu vědí, že to jde. Známý řetězec klade důraz na kvalitní pracovní prostředí, které pravidelně modernizuje a vytváří vhodné podmínky pro své zaměstnance. Důvěra, otevřenost a odpovědnost jsou hnacími motory společnosti.

2 FOTOGRAFIE
ZDROJ KAUFLAND, PR
Spokojenost zákazníků – to je úkol či spíše cíl, který se snaží Kaufland naplňovat každý den. Aby se to řetězci dařilo, musí být spokojeni i jeho zaměstnanci. Praxe totiž potvrdila, že spokojený zaměstnanec je základem úspěchu každé firmy. Proto i v Kauflandu dělají vše pro to, aby lidem, kteří pro společnost pracují, vytvořili ty nejlepší podmínky pro práci i soukromý život. Vedle kvalitním pracovním prostředí, možnostech kariérního růstu, spravedlivém odměňování či atraktivních benefitech zaměstnanci zvlášť oceňují i ​​lidský přístup zaměstnavatele a přátelský pracovní kolektiv. Firemní kultura Kauflandu je založena na otevřenosti, lidskosti a oboustranné komunikaci.

A že to nejsou jen prázdná slova, potvrdil potřetí i mezinárodní audit, jehož výsledkem je prestižní certifikát TOP Employer 2021 pro Kaufland na Slovensku.

Sektor obchodu je po průmyslu druhým největším zaměstnavatelem u nás a jeho potenciál stále roste. Ve společnosti aktuálně pracuje více než 7 500 lidí v 70 prodejnách po celém Slovensku. „Díky angažovanosti, pevné vůli a tímovosti patříme mezi vedoucí společnosti na Slovensku. Chceme být stále lepší, proto stavíme na zaměstnancích, kteří toto nadšení s námi sdílejí, „vysvětluje filozofii řetězce Karin Marková vedoucí oblasti lidské zdroje společnosti Kaufland Slovensko. Svým zaměstnancům společnost vedle jiných výhodách nabízí i příjemnou pracovní atmosféru a podporu dobrých vztahů na pracovišti, přitažlivým bonusem jsou pravidelné teambuldingů a sportovní i kulturní akce pro pracující i jejich rodiny.

Praxe potvrdila, že spokojený zaměstnanec je základem úspěchu každé firmy.
Praxe potvrdila, že spokojený zaměstnanec je základem úspěchu každé firmy.
ZDROJ KAUFLAND, PR
Pomáhají mamina po mateřské
Výkon, dynamika a férovost – na těchto hodnotách staví řetězec a právě tyto hodnoty slouží jako hnací motor k lepším výsledkům. Úspěch Kauflandu je založen na výkonu, který vyžaduje činy, cílevědomost, odvahu a zaujetí pracovníků. A to platí jak pro jednotlivce, tak i pro celý tým lidí. „Různorodost je pro nás klíčem k úspěchu,“ říká K. Marková. Řetězec podporuje tvůrčího ducha a dává svým zaměstnancům možnost seberealizace.

Vytvořit vhodné pracovní prostředí pro každého zaměstnance se může zdát skutečně tvrdým oříškem. V Kauflandu je to však realita. Potvrzuje to i Marie Červenková, která se po mateřské dovolené vrátila na pozici vedoucí prodejny. K návratu do pracovního koloběhu jí pomohla pravidelná komunikace s kolegy a vedením v době, kdy byla doma. „Můj nadřízený mi nabídl možnost adaptačního období a také mi vyšel vstříc v úpravě pracovní doby tak, abychom spolu s manželem věděli zajistit péči o syna,“ říká M. Červenková.

Jako zodpovědný a férový zaměstnavatel Kaufland vytváří stejné podmínky pro všechny zaměstnance bez ohledu na jejich sociální zázemí, přesvědčení, původ, pohlaví, sexuální orientaci nebo věk. S cílem podpořit rozmanitost garantuje zaměstnancům rovné příležitosti, stejné možnosti kariérního růstu a osobního rozvoje a pracovní podmínky, které všem stejně umožňují harmonicky sladit svůj pracovní a soukromý život.

Jeden za všechny, všichni za jednoho
Jednotlivec, skupina či celý tým. Bez ohledu na hranice týmů a pracovního zařazení v řetězci všichni táhnou za jeden provaz. V jedné prodejně na Slovensku pracuje 60 až 120 lidí. Zvládnout komunikaci s desítkami lidí není zcela jednoduché, ale v Kauflandu to funguje. Komunikace mezi zaměstnancem a nadřízeným je jednoduchá, přímá, oboustranná a ke konfliktům přistupují vždy konstruktivně. I zpětná vazba od zaměstnanců směrem k vedení je postavena na otevřenosti. „Firemní kultura se netvoří ze dne na den, tento proces zabere dlouhá léta. I Kaufland prošel různými fázemi, různými druhy firemní kultury. Její současná podoba je dílem všech lidí, kteří se na tomto příběhu podíleli, „dodává K. Marková.

Novinky jim usnadňují práci
Neustálé zlepšování pracovních podmínek a péče o zaměstnance i zákazníky patří k základním úkolům silného hráče na trhu. Skvělou novinkou, která chrání zdraví zaměstnanců při práci ve skladu a zároveň chrání i zboží při nakládce a přepravě, jsou speciální skládací palety. Jsou vlastní inovací Kauflandu, která výrazně usnadňuje manipulaci se zbožím. Díky této inovaci řetězec ušetří až 40 procent balící fólie, čímž se výrazně podepisuje i na ochraně životního prostředí. Nová plně automatizovaný linka v logistickém centru zase pomáhá zjednodušit a urychlit logistické procesy

Únava, přibývání na hmotnosti, či vypadávání vlasů: Tento vitamín to dokáže napravit, implementujte ho do jídelníčku

0

HUBNUTÍ A DIETY
21.09.2021
sdílej
Ano i taková na oko zanedbatelná věc jako je nedostatek určitého vitaminu, může způsobit našemu tělu mnohem více problémů, než jste zřejmě předpokládali. Podívejte se, který je pro tělo nezbytností, pokud se chcete vyhnout tloustnutí a defektům na pokožce.

Tento vitamín to dokáže napravit, implementujte ho do jídelníčku v přirozené formě
Tento vitamín to dokáže napravit, implementujte ho do jídelníčku v přirozené formě
ZDROJ PROFIMEDIA
Vitamin, který by se měl stát přirozenou součástí, vašich stravovacích rituálů
Když vás trápí odpolední únava, nedaří se vám dosáhnout vytoužená figura a problémem je i vypadávání vlasů, zda zvýšená lámavost nehtů, případně akné, možná byste se měli podívat na obsah svého jídelníčku.

Právě to totiž může být elementem, který hraje v tomto směru, na první pohled sice zanedbatelnou, ale přece velmi významnou roli. Konkrétně tedy vitamin, kterého máte zřejmě nedostatek a projevuje se to daným způsobem. Víte, co je třeba tělu doplnit? Pokud jste tipovali D -éčko, tentokrát to ono není.

Přečtěte si: Nejčastější chyby, které nám brání mít super břicho: Získejte užší pás o několik centimetrů

Řeč je o vitaminu E. Je to jeden z mála, které tělo hned nespotřebuje, takže není nutné jej doplňovat každý den, ale pro organismus představuje jeho dostatek nezbytnost. Má totiž několik důležitých funkcí, na kterých se v našem těle podílí ve výrazné míře.

Chrání buněčné membrány, zpomaluje proces stárnutí samotných buněk a tkání, pomáhá snadněji a cílenější spalovat tuky. Jeho efekt při hubnutí a nastartování metabolismu je opravdu nepopiratelný, protože se díky němu, skvěle pročistí i trávicí trakt.

Celkově je označován jako vůbec nejdůležitější antioxidant v těle. Dělí se na dvě formy – tokoferoly a tokotrienoly. „É – čko“ také optimalizuje ve správné míře využití vitaminu A.

Kolik vitamínu E potřebujeme:

4 mg denně pro muže
3 mg denně pro ženy
Ideální je dopřát si ho však v co nejpřirozenější podobě, tedy prostřednictvím potravin, které ho obsahují. Skvělé jsou ořechy, slunečnicová semena a mandle, klíčky, rajčata, červený meloun. Dobré je koncipovat jídelníček tak, aby v něm denně, byla zastoupena právě minimálně jedna zmíněná složka.

Dobrými zdroji vitamínu E jsou:
rostlinné oleje – slunečnicový, kokosový, řepkový, lněný, sezamový, olivový
ořechy, slunečnicová semena a mandle
pšeničné klíčky
obiloviny
rajčata
meloun
Příklad jídelníčku
Snídaně: vícezrnný chléb s tvarohem a rajčaty
Desátá: ovesná kaše s červeným melounem
Oběd: kuřecí, krůtí maso nebo ryba, sladké brambory, k tomu zeleninový salát s klíčky
Svačina a večeře: porce ořechů a čerstvý sýr

3 důvody, proč nehubnete podle plánu: Toto vám dlouhodobě zabraňuje dosáhnout sexy křivek

0

HUBNUTÍ A DIETY
22.09.2021
sdílej
Pokud se vám nedaří již delší dobu dopracovat k vytoužené figuře, zřejmě jen děláte tři základní chyby, kterých se sice často dopouštíme, ale neuvědomujeme si je. Tušíte o co jde?

3 důvody proč nehubnete podle plánu
3 důvody proč nehubnete podle plánu
ZDROJ PROFIMEDIA

  1. Monotónní trénink
    I přesto, že si jdete každé ráno zaběhat, ručička na vaší váze se nehýbe směrem dolů? Problém může být monotónnost samotného tréninku. Pokud totiž pravidelně cvičíte totéž, tělo si na tento pohyb vytvoří návyk a postupně při něm přestává spalovat.

Čtěte také: Potravinová pyramida na hubnutí: Detailní seznam potravin a doporučené velikosti porcí, abyste nepřibíraly

Takže vlastně stagnuje. Ideální je cviky alespoň každý druhý den obměňovat a střídat (ano týká se to i kardia), abyste se vyhnuli tomu, že sice se hýbete, ale efekt vrámci eliminace hmotnosti nevidíte žádný.

  1. Zadržování vody v těle
    Je jedním z hlavních důvodů, proč máte problém zhubnout. Za zavodněným tělem je v nejčastějších případech nadměrná konzumace sodíku. Proto je důležité podívat se na to, co si dáváte na talíř. Nachází se zejména v jídlech, které jsou bohaté na sůl, čili polotovary a upravované jídla, smažené, v podstatě v celé řadě junk food.

Pokud to i se samotným solením přeháníte, neměli byste se pak divit, že ručička na vaší váze, si dělá co chce a míváte oteklé ruce, nohy, kotníky, či obličej.

Děje se to proto, že naše tělo po přijetí takového jídla zadrží vodu, při snaze zředit velké množství soli. Na pročištění jsou skvělé bylinkové, čaje, aloe vera, jablečný ocet a samozřejmě pohyb.

Zařaďte do jídelníčku přírodní diuretika

okurka
celer
chřest
brusinky
žlutý meloun
banány
meruňky
papája

  1. Nízký energetický příjem
    Ano, i příliš nízký energetický příjem, může hubnutí brzdit. Pokud totiž tělo trápíte nedostatkem jídla, bude nejdříve reagovat zpomalením metabolismu. Takže dosahujete přesně opačný efekt toho, co jste chtěli.

Nepřehlédněte: Čtyři potraviny, které vymažte z jídelníčku, pokud nechcete vypouklé břicho: Následně si změřte obvod pasu

Naopak, pravidelný přísun vhodné energie zajistí stálou hladinu krevního cukru a vás pak ani nebudou propadat chutě na sladké.

Doporučené hodnoty kalorického příjmu denně

9-13 let: 1800 kcal (muž), 1600 kcal (žena)
14-18 let: 2200 kcal (muž), 1800 kcal (žena
19-30 let: 2400 kcal (muž, 2000 kcal (žena)
31-50 let: 2200 kcal (muž), 1800 kcal (žena)
51 a více: 2000 kcal (muž), 1600 kcal (žena)

Nejdůležitější vitamín podzimu chybí většině z nás. Doplňte si ho pravidelným konzumováním těchto potravin

0

Nové roční období je už oficiálně tu a kromě změny počasí s sebou často přináší i jiné příznaky, které často vidíme právě na sobě. Pro celkovou imunitu, ale i hezčí vzhled, je právě proto potřeba doplňovat letní vitamín D, který vzniká právě pod vlivem slunečních paprsků.

Vitamin, který získáváme ze slunečního záření, bývá zejména v podzimu a zimě “ nedostatkovým zbožím “
Vitamin, který získáváme ze slunečního záření, bývá zejména v podzimu a zimě “ nedostatkovým zbožím “
ZDROJ PROFIMEDIA
losos
Jednou z nejprospěšnějších potravin zaměřených právě na zmíněný vitamin D je jednoznačně losos. V tomto případě se doporučuje konzumovat právě takzvaného divokého lososa, který obsahuje ve srovnání s klasickým mnohem větší hodnoty vitamínu. Už sto gramů v nezpracovaném stavu obsahuje více než 70% doporučené dávky déčka. Nemluvě o tom, že losos má sám o sobě prospěšné živiny, které pomáhají i při doplňování jiných důležitých vitamínů.

Přečtěte si: Potravina, která dokáže přestavit imunitní systém: Přírodní zázrak s perfektními účinky máte doma v kuchyni

tuňák
… i ten v plechovce. Pozor, to, že si dáte jednoho tuňáka vám doporučenou dávku vitamínu D na den nedoplní, a tak je třeba, abyste se kromě slunečních paprsků postarali io skutečně pestrý jídelníček, který bude obsahovat všechny potřebné nutriční, ale i vitamínové složky. Kvalitní tuňák obsahuje přibližně 260 IU vitamínu D, což je tak 30% z doporučené průměrné dávky pro dospělého člověka.

vajíčka
Hoc jsou pro mnohé znakem vysokého cholesterolu, v občasné kombinaci s mořskými plody působí jako skvělým doplňkem pro déčko. Zatímco je vaječný bílek bohatý na bílkoviny a doporučuje se mnoha lidem zejména během cvičení, zapomínat by se nemělo ani na žloutky. Právě ty jsou totiž skvělým doplňkem vitamínu D.

Pozor, i v tomto případě není jedno, jaké vajíčka konzumujete. Podle průzkumů bylo zjištěno, že vajíčka z volného výběhu obsahují až trojnásobně vyšší procento zmíněného vitamínu ve srovnání s těmi, které pocházejí z klecích. Důvodem jsou aspekty jako krmivo a podmínky – což výrazně ovlivňuje kvalitu stravy. Pokud sáhnete po domácích vajíčkách, nebudete litovat. Tělo z průměrných snídaně udělaných z této potraviny dokáže získat více než doporučenou denní dávku déčka. To si naše tělo dokáže “ uložit “ i na horší časy.

Nepřehlédněte: Potraviny, které se tváří zdravě, ale ve výsledku se od klasických chipsů neliší: Pozor, z čehož přibíráte!

houby
Na své si přijdou i vegani, kteří mají v tomto případě o něco těžší možnosti. Jak však výzkumy ukázaly, i pravidelná konzumace rostlinné stravy, konkrétně hub, přináší výhody – i když ne tak silné jako člověk dosáhne jedením lososa či vajíček. Houby však obsahují vitamin D2, který pomáhá našemu tělu produkovat právě potřebný kalciem (D3). Pokud konzumujete houby, které vyrostly v přírodě a nebyly speciálně pěstované za tmy (pozn. Redaktora, mnoho koupena hřibů roste za upravených podmínek při pěstování), sto gramová porce bude dokonale stačit na doporučenou denní dávku vitamínu.

100 letá Iris Apfel neustále dokazuje, že věk je jen číslo: Co je tajemstvím její životní jiskry?

0

Tato žena se stala miláčkem módního světa. Neobyčejně stylová Američanka, má neuvěřitelných 100 let a díky svému jedinečnému vizuálu si získala mnoha lidí. Co je však tajemstvím jejího šťastného života?

Tato žena má neuvěřitelnou jiskru
5 FOTOGRAFIÍ
Tato žena má neuvěřitelnou jiskru
ZDROJ PROFIMEDIA
Tato žena má neuvěřitelnou jiskru
100 letá Iris Apfel neustále dokazuje, že věk je jen číslo
Co je tajemstvím její životní jiskry?
Návrháři ji milují

+0 FOTOGRAFIE
Žena, která nepřestává fascinovat lidí po celém světě svou energií, dobrou náladou a entuziasmem
Tato žena se stala miláčkem módního světa. Neobyčejně stylová Američanka má neuvěřitelných 100 let a díky svému jedinečnému stylu si získala mnoha lidí. Co je však tajemstvím jejího šťastného života?

Iris Apfel je zkrátka pojem. Žena, která nepřestává fascinovat lidí po celém světě svou energií, dobrou náladou a entuziasmem je zkrátka v něčem skutečně výjimečná. Samu sebe nazývá „nejstarší teenagerkou na světě“ a jen málokdo s ní asi nesouhlasí. Při pohledu na její extravagantní pestrobarevné outfity třeba uznat, že se snaží být nejen cool, ale vidět, že v takových kouscích se cítí pohodlně. Její poznávacím znamením jsou kulaté brýle, vzory, které se na první pohled zdají nesourodé a barevné šperky.

100 letá Iris Apfel neustále dokazuje, že věk je jen číslo
100 letá Iris Apfel neustále dokazuje, že věk je jen číslo
ZDROJ PROFIMEDIA
Vystudovala dějiny umění, pracovala v módním magazínu jako redaktorka a s manželem založili vlastní oděvní firmu. Procestovali spolu téměř celý svět a právě kvůli svébytný životnímu stylu se rozhodli nemít děti.

„Jednoduše na na nebyl čas. Ale nelituji to, Užívali jsme si jeden druhého a vše se stalo pro něco.“

S Carlem, se kterým byli spolu přes 70 let zjistili, že jejich láska je nejlepším elixírem pro šťastný a spokojený život. Když měl Carl 100 let, souhlasil, aby o nich natočili dokument. Bylo to jako kdyby se chtěl se svou ženou rozloučit a zvěčnit tak jejich nádhernou lásku. Tentýž rok, jeden den před jeho 101. narozeninami, zemřel. Iris však na život nezanevřela, právě naopak. Rozhodla se pokračovat ve svém životě naplno.

Co je tajemstvím její životní jiskry?
Co je tajemstvím její životní jiskry?
ZDROJ PROFIMEDIA
„Byl mým mentorem, partnerům a dodával mi životní elán. Když odešel, rozhodla jsem se, že tu životní jiskru, kterou měl si musím ponechat. V životě vám nikdo jedno nevezme – dobrou náladu a úsměv. Je jen na vás jaký bude váš den na konci, „prozradila pro magazín People.

Svou první modelingovou smlouvu, podepsala v 97 letech a nedávno oslavila sté narozeniny. Uznávají ji i největší značky, módní návrháři i blogeři. Miluje kombinovat dražší kousky s levnějšími a je známá svou velkou láskou k bižuterii.

„Nemám žádná pravidla, protože bych je jen porušovala, takže by byly jen ztrátou času. To čeho se držím je, že chci každý večer usnout s úsměvem na rtech. To je moje jediná životní mantra.“

Splněný sen pro módní nadšence

0

Hollywoodské hvězdy a různé celebrity často obdivujeme pro jejich dokonalý styl. Ten mají i díky přístupu k prominentním kolekcím a prodejnám, které jsou ve světě známé jako „invitation only“. Tato novinka je nyní i na Slovensku. Ukážeme vám, co to vlastně je a jak se tam můžete přidat i vy.

Nakupovat v e-shopu BestSecret je tak trochu vzrušující výzvou
15 FOTOGRAFIÍ
Nakupovat v e-shopu BestSecret je tak trochu vzrušující výzvou
ZDROJ BESTSECRET
Nakupovat v e-shopu BestSecret je tak trochu vzrušující výzvou
Nakupovat v e-shopu BestSecret je tak trochu vzrušující výzvou
Nakupovat v e-shopu BestSecret je tak trochu vzrušující výzvou
Nakupovat v e-shopu BestSecret je tak trochu vzrušující výzvou

+10 FOTOGRAFIÍ
Najít jedinečné designérské kousky za dostupné ceny nám může někdy připadat téměř nemožné. Celé tajemství se nejednou ukrývá v exkluzivních módních komunitách, do kterých má přístup jen pár vyvolených.

Přestože o drtivé většině může běžný smrtelník jen snít, jedna z nich přichází i na Slovensko. E-shop BestSecret je v celé Evropě známá jako exkluzivní fashion platforma, která nabízí více než 3 000 prémiových značek, od high street módy až po nejluxusnější designérské kolekce.

Pouze na pozvánky a s až 80% slevami
K BestSecret se však nedostane každý. Jde o uzavřenou komunitu určenou pouze pro členy, kteří získali přístup díky pozvání od jiného člena. Na vyvolených čeká více než 5 milionů produktů včetně dámského, pánského, dětského či sportovního oblečení, obuvi, ale i unikátních doplňků do domácnosti.

Kromě toho každý den na členy čekají nové a neopakovatelné slevy, mnohdy až do výše 80% – třeba je však využít rychle. Luxusní značky totiž nerady nabízejí své výrobky zlevněné, a tak je většina výjimečných cen časově limitovaná.

Nakupovat v e-shopu BestSecret je tak trochu vzrušující výzvou
Nakupovat v e-shopu BestSecret je tak trochu vzrušující výzvou
ZDROJ BESTSECRET
Stovky top značek na dosah
BestSecret nabízí stovky výjimečných značek, mezi které patří Guess, Michael Kors, Calvin Klein, Furla, Balmain, Dolce & Gabbana, Fendi, MaxMara nebo Balenciaga. Objednat si jednoduše a rychle například šaty od Karl Lagerfeld, dokonce s jedinečnou slevou, už nemusí být jen nesplněným snem.

„Miluji módu a hledat stylové kousky je moje záliba. Když jsem se dostala na BestSecret, hned jsem si začala prohlížet své oblíbené značky a našla jsem kousky, k jakým bych se v našem městě, ale asi ani v Bratislavě nikdy nedostala, „říká Eva. Výhodou je, že na žádný produkt netřeba čekat několik týdnů či měsíců, jako je u luxusních značkách zvykem. Vše je totiž připravené k okamžitému doručení. Vrácení zboží zdarma je samozřejmostí.

Nabídka, která se nemusí opakovat
Nakupovat v e-shopu BestSecret je tak trochu vzrušující výzvou. Důvodem je i to, že pravidelně o půlnoci probíhá velká aktualizace produktů. To znamená 500 nových módních kousků každý den. Připravit si dokonalý styling nikdy nebylo jednodušší.

Počet pozvánek je však limitován – pokud si nestihnete zaregistrovat své členství, přijdete o jedinečnou možnost objevovat současné trendy za mimořádně ceny už dnes. Nepromeškejte šanci a získejte svou unikátní pozvánku do fashion komunity díky Feminity.sk i vy.

Glam TRENDY – Po roce pandemie se mění nákupní chování

0

Módní e-commerce zaznamenala za poslední rok mnoho změn v oblasti nákupního chování uživatelů. Dlouhodobý výzkum Fashion (Re) search módního vyhledávače Glam prozrazuje jako rok pandemie změnil návyky Slováků. Z výsledků průzkumu je zřejmé, že online nakupování si mnozí vyzkoušeli a plánují využívat jeho výhody i po otevření kamenných provozů. Aktuálně jsou sezónní online nákupy nových módních kousků na letní dovolené.

Slováci po pandemii nezměnily konfekční velikost, ale snažili se ušetřit.
6 FOTOGRAFIÍ
Slováci po pandemii nezměnily konfekční velikost, ale snažili se ušetřit.
ZDROJ DYNAMIC RELATIONS 2000 s.r.o.
Slováci po pandemii nezměnily konfekční velikost, ale snažili se ušetřit.
Slováci po pandemii nezměnily konfekční velikost, ale snažili se ušetřit.
Slováci po pandemii nezměnily konfekční velikost, ale snažili se ušetřit.
Slováci po pandemii nezměnily konfekční velikost, ale snažili se ušetřit.

+1 FOTOGRAFIA
Změny nákupního chování ovlivní návrat zákazníků do kamenných prodejen
Podle výsledků průzkumu módního vyhledávače GLAMI.sk, který spojuje nabídku předních internetových obchodů s módou na jedné platformě, se změny nákupního chování projevují i ​​při otevírání kamenných obchodů. Až 49% zákazníků předem avizovalo, že nečeká na otevření prodejen a nakupovat plánuje nadále online. Skoro polovina zákazníků v průzkumu uvádí, že se do znovuotevření prodejen nebojí vrátit a považuje je za bezpečné. Až 27% by se vrátilo iv případě vysokých počtů infikovaných. Naopak pouze 10% by počkalo na vlastní očkování a 9% dotázaných tvrdí, že se v prodejnách nebude cítit natolik bezpečně, aby v nich nakupovalo. Zbývajících 7% se plánuje vrátit až když bude možný nákup bez roušky / respirátorů a nebudou v obchodech davy.

Slováci po pandemii nezměnily konfekční velikost, ale snažili se ušetřit.
Slováci po pandemii nezměnily konfekční velikost, ale snažili se ušetřit.
ZDROJ DYNAMIC RELATIONS 2000 s.r.o.
Slováci po pandemii nezměnily konfekční velikost, ale snažili se ušetřit.
Slováci po pandemii nezměnily konfekční velikost, ale snažili se ušetřit.
ZDROJ DYNAMIC RELATIONS 2000 s.r.o.
Slováci po pandemii nezměnily konfekční velikost, ale snažili se ušetřit
Překvapením průzkumu je, že 34% Slováků změnilo velikost oblečení během pandemie. Většina však sáhne po menším konfekčním čísle. Takzvané pandemické kila, o nichž se hovoří v souvislosti se zákazem vycházení a nedostatečným pohybem, se týká pouze 10% Slováků. Zdá se, že trend na Slovensku byl opačný. Skoro čtvrtina respondentů uvedla, že potřebuje menší velikost oblečení a až 63% tvrdí, že nosí stejnou velikost jako před pandemií. Otázka financí je v souvislosti se spotřebitelským chováním při prodeji módy velmi významná. Až 65% Slováků se pokusilo ušetřit nějaké peníze při nákupech oblečení loni. Skoro polovina vyčkávala na slevy u svých oblíbených značek, 41% nakupovalo cenově dostupnější značky a 29% respondentů se pokusilo snížit počet zakoupených produktů.

Slováci po pandemii nezměnily konfekční velikost, ale snažili se ušetřit.
Slováci po pandemii nezměnily konfekční velikost, ale snažili se ušetřit.
ZDROJ DYNAMIC RELATIONS 2000 s.r.o.

Kamenné obchody vs online nákupy po pandemii
Zatímco kamenné obchody zažívali pokles, až 49% zákazníků nakupovalo online více módních produktů než rok předtím. „Mnoho lidí vyzkoušelo online nákupy v čase korony poprvé. Objevili jejich benefity a část z nich určitě zůstane výhodám online nakupování věrná nadále, „říká šéf glam, Tomáš Hodboď.

Stylové kousky této značky si zamilujete i vy

0

Tatiana si dobře pamatuje časy, kdy lidé neměli velký výběr v tom, co si obléknou, a spoustu oblečení dědily. Ani ona nebyla výjimkou. Šicí stroj měla v té době jen její babička, byl šlapací a měl zvuk, který věděl dítě snadno uspat. Dnes je Tatiana leporel součástí úspěšné české značky oblečení Freel, kterou si oblíbili mnozí Slováci. Poznejte její příběh i vy.

Tatiana leporel je součástí úspěšné české značky oblečení Freel, kterou si oblíbili mnozí Slováci
10 FOTOGRAFIÍ
Tatiana leporel je součástí úspěšné české značky oblečení Freel, kterou si oblíbili mnozí Slováci
ZDROJ freely
Tatiana leporel je součástí úspěšné české značky oblečení Freel, kterou si oblíbili mnozí Slováci
Tatiana leporel je součástí úspěšné české značky oblečení Freel, kterou si oblíbili mnozí Slováci
šaty Friends
Šaty Cuz I feel

+5 FOTOGRAFIÍ
vedlejší láska
„Freel vznikl spontánně. Kamarád uvažoval o vlastní značce oblečení a já měla zkušenosti s marketingem, tak jsem navrhla, že mu s tím ze začátku pomůžu, „začíná vyprávění Tatiana. Během let se však situace změnila a po večerech kreslí šikovná Slovenka návrhy, vybírá látky, odepisuje zákazníkům, vyrábí bannery či aktualizuje e-shop. „Zní to šíleně, ale přesto toto není moje hlavní práce. Freel je spíše vedlejší láska. „

Přes množství práce Tatiana tvrdí, že pustit se do výroby oblečení pod vlastní značkou není až tak náročné. „Je třeba mít jasnou představu o tom, jak má vypadat, co má představovat a komu jej chcete nabízet,“ prozrazuje. V případě značky Freel byla vize jasná už od začátku – lidé se měli cítit pohodlně a svobodně. Právě proto se v názvu spojily slova free a feel.

Náš zákazník, náš pán
První designy reprezentovaly lidí, kteří jsou svobodní, mladí, aktivní, milují přírodu, sport, turistiku a lezení po skalách. „Velmi rychle se však ukázalo, že naše cílová skupina je i jinde než jen na skalách a naši zákazníci chtějí víc než jen oblečení na ven. A tak jsme se přizpůsobili, „vysvětluje Tatiana. Ačkoliv podstata zůstala nezměněna, dnes se se značkou může ztotožnit mnohem více „bublin“ lidí. Pohodlně se přece chtějí cítit všichni. Důkazem je první ušitý kousek ve Freel – tmavomodrá mikina Adventurer s prodlouženými rukávy s otvorem na palec. V nabídce ji najdeš stále a boduje iu lidí, kteří po skalách Neloze.

„Najít vhodné materiály může být výzva, pokud vám záleží na kvalitě a udržitelnosti. Naštěstí žijeme v Evropě a kvalitní certifikované materiály se zde dají sehnat. Akorát si na ně často třeba počkat, „popisuje projektová manažerka Tatiana. Freel představuje minimalistické designy s propracovanými detaily, ale platí, že jsou jednoduché a vymýšlet mnoho netřeba. Stačí prý poslouchat lidi, kteří obvykle rádi povídají, a řeknou, jaký kus oblečení by potřebovali, v jaké barvě a jako přizpůsoben. „Toto je asi nejtěžší. Musíte vědět lidem nabídnout to, co si žádají, a ne to, co se líbí designérovi nebo majiteli značky. „

Online prodej jako nezbytnost
Během uplynulých měsíců se ukázalo, že pro obchody je velmi podstatné mít svůj e-shop. „Největším plusem jsou nízké náklady a dostupnost pro zákazníka. E-shop je otevřený nonstop z každého konce planety, „říká Tatiana leporel. E-shop si založili na platformě Shoptet, díky níž si může vytvořit vlastní obchod kdokoliv i bez programátora během několika hodin či dnů. Spustit ho je jednoduché, ale Tatiana připomíná, že ne všechno bylo tip-top hned na začátku. Mnoho věcí upravovali za pochodu, měnily nastavení, velikost fotek, bannery, popisy a doplňovaly produkty. „E-shop není hotový nikdy, stále se vyvíjí a zkoušíme nová vylepšení. Jelikož Shoptet jich má skutečně mnoho, je si z čeho vybírat. „Jde však o velmi intuitivní platformu, v níž se rychle zorientujete.

Ačkoliv jsou lidé, kteří dají přednost řešení na míru, Tatiana si myslí, že ve většině případů je to jen proto, aby získali pocit odlišnosti. „Zapomínají na to, že e-shop musí být v první řadě uživatelsky přijatelný, protože pokud se zákazník neví zorientovat, rychle odejde.“ Řešení na míru z grafické stránky si však můžete dát udělat i na Shoptete. „Je zbytečné platit desetitisíce za jedinečné řešení, které budete muset tak či onak upravovat, neboť vývoj jde rychle dopředu. Shoptet na tyto změny reaguje prakticky okamžitě, „doporučuje.

Dokonalý outfit na podzimní svatbu: Víte, po jakých kouscích sáhnout, abyste nezastínila nevěstu?

0

Najít vhodný outfit na svatbu může být docela výzva. Pokud chcete zazářit, ale zároveň nedat nevěstu do pozadí, podívejte se, po jakých kouscích sáhnout.

Najít vhodný outfit na svatbu, může být docela výzva
4 FOTOGRAFIE
Najít vhodný outfit na svatbu, může být docela výzva
ZDROJ IMAXTREE
Pokud se v tomto období chystáte na podzimní svatbu, zřejmě si už v hlavě promítáte, jaký outfit zvolit a po jakém kousku sáhnout. Ono je totiž několik pravidel, které i pro svatební hosty platí a je dobré je respektovat, přestože si někdo na to nepotrpí. Rozhodně byste neměli přijít v čistě bílých šatech. Ty příslušejí na svatbě výhradně nevěstě. Je to základní pravidlo svatební módní etikety.

Pohrajte si s detaily
Pokud sáhnete po bílé, třeba ji nějak dotvořit, abyste celkový look trošku „rozbili“. Zkuste kombinaci s šedou, pastelem či přírodními barvami. Akceptovatelná je i potisk či nějaké vzory.

Například taková tylová sukně, jemný svetřík s potiskem a pastelová kabelka vypadají skvěle. Budete působit jako éterická víla, ale zároveň nezastíníte nevěstu.

Dokonalý outfit na podzimní svatbu
Dokonalý outfit na podzimní svatbu
ZDROJ IMAXTREE
Esence ženskosti a stylu
Rovněž platí, že pokud je svatba v kostele, neměli byste přijít s odhalenými rameny. Proto mějte připravený nějaký svetřík či kabátek, který víte použít. Nádherně vypadá kombinace zlatých šatů s hnědou, která se hodí stejně brunetkám i plavovláska. Doplňky dolaďte pak už v duchu šatů. Docílíte elegantní a chic look, kterým okouzlíte.

Co se týče délky šatů, ideální je těsně nad kolena, případně po kotníky. Určitě zapomeňte na střihy s vlečkou či naopak „mini“ verze.

Zlaté variace jsou skvělé
Zlaté variace jsou skvělé
ZDROJ IMAXTREE
Symbióza extravagance a elegance
Pokud vám nechybí odvaha, tento typ šatů je ideální. Barevná kombinace koresponduje s podzimními dny, hodí se téměř každé ženě a imitace pírek určitě zaujme. I samotný střih je velmi lichotivý a podtrhuje ženskost a hezké křivky.

Přečtěte si: Luxusní modely, světové topmodelky a nežádoucí host: Závěr prohlídky Chanel měl trpkou příchuť

V případě výběru samotných barev myslete na to, že na podzimní svatby se hodí spíše zlaté, hnědé, levandulové, zelené či bleděmodré odstíny.

Při výběru šatů si dejte záležet na tom, abyste působili elegantně, ale ne příliš výrazně. Chcete přece vypadat skvěle, ale zároveň nechcete odpoutávat pozornost od nevěsty, no ne?

Pokud chcete zazářit, ale zároveň nedat nevěstu do pozadí, podívejte se po jakých kouscích sáhnout

Manželství podle horoskopu: Muži narození v těchto znameních patří mezi nejstabilnější

0

PARTNERSKÉ VZTAHY
23.08.2021
sdílej
Tito muži patří jednoznačně mezi nejstabilnějších. Manželství berou se vší vážností a tak k němu i přistupují. Podívejte se, koho se rozhodně vyplatí mít po svém boku. Ve všech ohledech.

Manželství podle horoskopu
Manželství podle horoskopu
ZDROJ PROFIMEDIA
Ideální partner, na budování rodinného hnízda se narodil v tomto znamení
Pokud patříte do kategorie žen, které toho pravého teprve hledají, toužíte po jistotě a stabilitě, je dobré se podívat na to, v jak znamení se váš partner narodil. Ano, samozřejmě, ani v tomto směru neexistuje 100% jistota, ale jako malá pojistka to fungovat může.

Určité znamení zvěrokruhu, totiž opravdu patří mezi ideálních partnerů, stvořených na manželství. Podívejte se spolu s námi o koho jde.

Přečtěte si: Všichni ji chtěli do postele, já jsem s ní strávil noc: Ráno mě čekal totální šok, toto by mi nezáviděl žádný muž

Co se týče manželství jsou na něj doslova předurčeni. Pokud se zamilují, tak milují čistě, bezmezně. Mají rádi pocit sounáležitosti a soudržnosti. Touží po velké rodině, stabilitě, něze a lásce. Řeč je o mužích, narozených ve znamení Ryby a Raka.

Právě oni jsou definováni jako rodinné typy, pro které je budování si vlastního hnízda klíčové. Chtějí se usadit, věří na lásku na první pohled co se týče nevěry jsou nekompromisní. Sami se jí dopouštějí skutečně velmi zřídka, ale zároveň od partnerky, očekávají totéž, ve všech ohledech.

Budou vás podporovat ve vašich rozhodnutích, pomalá vám, stát při vás, stačí když jim vytvoříte doma pohodu. Nesnášejí hádky, hádky, rádi si věci vyříkají přímo, bez zbytečných scén. Právě hysterky, u nich nemají šanci a takovým ženám se vyhýbají obloukem.

Touží po klidné, vyrovnané ženě, které nechybí dávka porozumění a empatie. Pokud takovou najdou, považují ji za královnu a udělají pro ni vše, co jí vidí na očích.

Nepřehlédněte: Sex jako důležitý prvek vztahu. Podle čeho zjistíte, zda je dostatečně dobrý?

Pokud se vám do cesty připletl takový muž, věřte, že opravdu nešlápnete vedle, pokud se chcete usadit. Hvězdy totiž tvrdí, že lepšího partnera, jste si po svém boku nemohli ani přát.

Nejnovější články